logo

نت کاران ارتباط ایمن

بهره گیری از بهترین و کارآمدترین متخصصان حوزه امنیت با ابزارهای اختصاصی تیم تست نفوذ همراه با متدهای استاندارد تست نفوذ و متدهای ترکیبی
info@netkaran.com
09127743834
 

ذخیره سازی اطلاعات

حفظ اطلاعات یکی از مهمترین ارکان بقای هر سازمان می‌باشد. در فرایند صنعت انفورماتیک همواره تهدیداتی از قبیل زلزله، آتش سوزی، سیل، صاعقه، جنگ، شورش، بمب گذاری، طوفان، ویروسهای رایانه ای، اشکالات سخت افزاری، خطای نیروی انسانی، اشکالات نرم افزاری و… موجودیت اطلاعات را به مخاطره می اندازد.

طبق آمار و ارقام رسمی جهانی تنها ۶% از مراکزی که اطلاعات دیجیتالی خود را از دست داده اند توانایی ادامه فعالیت را داشته و ۵۱% آنها پس از دست دادن اطلاعات دچار سقوط شده و ۴۳% آنها پس از ۲ سال مقاومت فرآیند سقوط سازمانی را طی نموده اند.
آمار دیگری از منابع رسمی جهانی نقش هریک از عوامل موثر در از دست رفتن اطلاعات را بطور شفاف بیان می نماید. ۳% حوادث طبیعی، ۱۴% اشکالات نرم افزاری، ۷% ویروسهای رایانه ای، ۴۴% اشکالات سخت افزاری، ۳۲% تخریب تعمدی و یا سهوی نیروی انسانی.

با عنایت به مطالب فوق می توان دریافت که اطلاعات صنعت انفورماتیک همواره در معرض مخاطراتی بوده که موجودیت سازمان را مورد تهدید قرار می دهد.

مدیریت ذخیره سازی اطلاعات در حقیقت راه کار های تخصصی را در جهت حفظ سلامت اطلاعات ارائه می نماید.این فرآیند از مرحله تولید اطلاعات تا ذخیره سازی و تهیه نسخه پشتیان را پوشش داده و با حداکثر ضریب اطمینان میزان بازیابی اطلاعات را تضمین می نماید. چگونگی ذخیره سازی اطلاعات، شرایط و چگونگی تهیه نسخه پشتیبان، محل تهیه نسخه پشتیبان و… در این فرآیند مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. بدون شک تمامی این چرخه بدون در نظر گرفتن سیاست های مدیریتی و تخصصی هر مجموعه کارآمدی لازم را نداشته و آنگونه که باید ریسک پذیری سازمان ها را کاهش نخواهد داد.

شرکت نت کاران ارتباط ایمن با بیش از یک دهه تخصص در ارائه راهکار های ذخیره سازی اطلاعات ضمن بررسی و تحلیل هر سازمان و با توجه به موجودیت آن مجموعه راهکار های تخصصی خود را در این خصوص ارائه می نماید. بدیهی است تمامی این راهکار ها یکی می بایست بر پایه میزان اهمیت اطلاعات هر سازمان، حجم اطلاعات، نرخ رشد اطلاعات، سیاست های مدیریت و میزان امکانات موجود ارائه و قابل اجرا خواهد بود.